3. Фантастичен Гришо прегази световния №8 под аплодисментите на всички в Пърт, България – САЩ 1:1 (видео)

Григор Димитров даде само три гейма и взе първа победа над играч от топ 10 в ранглистата на ATP

Ракета номер едно на България при мъжете Григор Димитров стигна до невероятен успех, който бе първи в кариерата му над играч от топ 10 в ранглистата на ATP, надигравайки с 6:2, 6:1 световния номер осем Марди Фиш.

Вторият най-млад тенисист в световното първенство за смесени отбори "Хопман къп” надигра категорично американеца и така взе втора победа на сингъл в надпреварата.

По-рано днес Цвети Пиронкова загуби от Матек-Сандс с 4:6, 4:6 и така резултатът в сблъсъка България – САЩ бе изравнен до 1:1.

Гришо излезе пределно концентриран и уверен в собствените си сили, а с две поредни грешки на американеца и едно отлично отиграване на българина се стигна до три поредни брейк-поинтс за Димитров.

Той се възползва и осъществи пробив още в първия гейм, след което обаче не съумя да вземе първите две точки при подаването си.

После обаче Гришата коригира първия си сервис и затвърди пробива, а веднага след това постигна и втори със страхотни отигравания, които показаха, че е постигнал сериозен напредък във всички удари под ръководството на новия си треньор Питър Макнамара.

Последва гейм на нула за българина и затваряне на сета с 6:2, а още в началото на втория повтори упражнението от старта и направи пробив. Това допълнително повиши самочувствието на българина и оттук насетне играта му бе удоволствие за всички зрители и ужасяваща за всички янки.

Гришо даде само един гейм до края на мача, който затвори с фантастичен пробив и 6:1, записвайки своята втора победа в турнира.

Това вбеси съперника му, който в края съвсем изгуби контрол и дори отправи реплики към нашето момче.

Така или иначе сега хасковлията, който в същата тази надпревара победи датчанина Фредерик Нилсен и вкара мача си срещу световния № 7 Томаш Бердих в три сета, излиза заедно с Цветана Пиронкова за мача на двойки. Срещата ще определи и победителя от мача със САЩ.

Дъждът продължава да бави мача на Григор в Шанхай

Григор Димитров води със сет, но изостава във втория преди прекъсването на срещата

Ясно е кога Григор Димитров ще доиграва в Шанхай

Мачът на Гришо срещу белгиеца Зизу Бергс бе прекъснат

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист