3. Фед Експрес продължава напред в „Уимбълдън”, след лесна победа над Гарсия-Лопес

Фед Експрес продължава напред в „Уимбълдън”, след лесна победа над Гарсия-Лопес

Световният номер 2 Роджър Федерер се класира за третия кръг на „Уимбълдън” 2009, след като надделя без особени трудности над испанеца Гилермо Гарсия-Лопес за само 89 минути. Петкратният шампион от „Ню Инглънд Клъб” записа ранни пробиви във всеки един сет, за да стигне до убедителното 6-2, 6-2, 6-4. Швейцарецът, който е смятан за абсолютен фаворит за спечелването на турнира, след отказването на Рафа Надал, нямаше никакви проблеми с испанеца и освен, че победи, успя да зарадва публиката на централния корт с много добре премерени и красиви отигравания. Мечтата на Федерер за 15-а титла от Големия шлем продължава, а рекордът на Пийт Сампрас изглежда все по-застрашен.

Фед Експрес проби своя съперник още в третия гейм на първия сет и взе психологическо предимство, което се запази до самия край на срещата. При 5-2 в полза на Федерер се стигна до нов пробив за швейцареца и първият сет бе затворен едва след 27 минути игра - 6-2.

Събитията на корта до края на мача не се промениха особено. През втория сет Федерер отново стигна до 2 пробива, с които затвори сета отново при резултат 6-2. Едва в третия сет Гарсия-Лопес успя да се опъне на именития си съперник и вземаше подаванията си до 4-4, когато отново допусна пробив в своя сервис, а след това набързо Фед Експрес направи 6-4 при своето подаване и спечели мача.

В следващия кръг опонент на жадуващия титлата Федерер ще бъде победителят от срещата между Иво Минар и Филип Колшрайбер.