3. Фед Експрес с нов рекорд: Стигна до 31-и пореден 1/4финал от Големия шлем

Фед Експрес с нов рекорд: Стигна до 31-и пореден 1/4финал от Големия шлем

Швейцарецът отупа "домакина" Томич с 3:0 сета

Швейцарецът Роджър Федерер се класира за рекорден 31-и пореден път на четвъртфинал на турнир от Големия шлем по тенис. Четирикратният шампион и поставен под номер 3 Федерер разби представителя на домакините Бърнард Томич с 6:4, 6:2, 6:2 в четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия.

Така швейцарецът записа 232-а победа в турнирите от Шлема и се доближи само на един успех от рекорда на Джими Конърс (САЩ). Двубоят започна равностойно, но Федерер се възползва от шанса си и проби в деветия гейм, след което нямаше проблеми. Във втория и в третия сет швейцарецът тотално доминираше. Той постигаше ранни пробиви и контролираше мача без особени затруднения.

Така Федерер триумфира за 104 минути, след като наниза 13 аса и пласира 45 печеливши удара срещу само 13 на Томич. "Изиграх добър мач. Спечелих в три сета, но не беше толкова лесно, колкото резултатът показва. Той е много добър млад играч. Имаше доста равностойни геймове. В началото той беше по-постоянен от основната линия, но след това започна да допуска някои грешки. Аз сервирах доста добре през цялата среща, което също помогна", каза Федерер.

Швейцарецът ще срещне поставения под номер 11 Хуан Мартин Дел Потро на четвъртфиналите и ще търси реванш от аржентинеца за загубата си на финала на Откритото първенство на САЩ през 2009 година. Дел Потро разби в четвъртия кръг германеца Филип Колшрайбер с 6:4, 6:2, 6:1 за малко повече от два часа.

Дъждът продължава да бави мача на Григор в Шанхай

Григор Димитров води със сет, но изостава във втория преди прекъсването на срещата

Ясно е кога Григор Димитров ще доиграва в Шанхай

Мачът на Гришо срещу белгиеца Зизу Бергс бе прекъснат

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист