3. Федерер на колене пред Жил Симон в Шанхай

Федерер на колене пред Жил Симон в Шанхай

Жил Симон продължава да пише история през настоящия сезон. 24-годишният французин постави на колене швейцареца Роджър Федерер в първия мач от "червената" група на финалния "Мастърс" в Шанхай (4-6 6-4 6-3).

Двмата изиграха невероятен двубой и оставиха без дъх феновете в зала "Жи Жонг". Световният номер две започна подобаващо за класата си срещата и успя да пробие сервиса на съперника в петия гейм, което му бе достатъчно, за да запише първия сет на своята сметка.

Вторият сет започна по подобен начин и Федерер проби за 2:1, което бе на път да убие интригата в двубоя. Симон обаче имаше други намерения и направи моментален ри-брейк, след който започна истинската битка. Ударите на французина ставаха все по плътни и принуждаваха Федерер да се бори за всяка точка. При 5:4 за Симон се стигна до пробив, а отиграването при сетбола бе невероятно.

Спечелването на втория сет от Симон бе сигнална лампа за Федерер, който по същия начин поведе срещу Симон на турнира в Индианаполис и бе обърнат от съперника си.

В първите 4 гейма на третия сет, двамата сравнително лесно взимаха подаванията си, а в следващите два гейма драмата бе пълна. Симон стигна до 0:40 при сервис на Федерер, но доскорошния номер едно успя да спаси подаването си благодарение на добрия си сервис. Очаквано Симон бе разколебан в следващия гейм, което даде възможност на Федерер да се добере до три възможности за пробив. Трудната ситуация не уплаши Симон и роденият в Ница тенисист успя да измъкне гейма.

Това бе рубиконът в срещата, след който грешките на Федерер и невероятните удари на Симон доведоха до първата голяма изненада в Шанхай. Симон победи заслужено, докато за Федерер остава надеждата да се повторят събитията от миналия сезон, когато стартира със загуба от Гонзалес, а след това спечели турнира.