3. Федерер на полуфинал в Ещорил

Федерер на полуфинал в Ещорил

Световният номер 1 надви Арно Клеман от Франция със 7-6(7), 6-2

Световният номер 1 в мъжкия тенис Роджър Федерер се класира за полуфиналите на турнира в Ещорил, който се играе на клей и е с награден фонд от 450 хиляди долара. На четвъртфинала Фед Експрес надделя над французина Арно Клеман в два сета със 7-6(7), 6-2. През първия сет Клеман даде сериозен отпор на Федерер и докара до тайбрек, но през втората част силите на французина стигнаха само за два гейма.

Мачът започна по изключително изненадващ начин – Клеман успя да пробие на 0 сервиса на световния номер 1, след което затвърди пробива си и поведе с 2-0. Федерер обаче реагира като ужилен и спечели следващите 3 гейма, връщайки и пробива за 3-2. Впоследствие двамата вземаха без проблем своите подавания и докараха сета до тайбрек.

Там Фед Експрес дръпна с мини-пробив за 4:2 точки, но Клеман успя да изравни и впоследствие докара тайбрека до 7:7, след което Федерер успя да пробие още веднъж и да спечели с 9:7, с което да затвори и първия сет.

През втората част французинът не успя да даде същия отпор на световния номер 1 и позволи пробив още в първия си сервис гейм. Швейцарецът осъществи втория си пробив в сета при резултат 4-2 в своя полза, поведе с 5-2 и спечели след дюс последното си подаване, за да затвори сета и мача.

Така Федерер продължава на полуфиналите в турнира в Ещорил. Там той ще срещне Алберт Монтаньеш, който надви Куевас с 6-4, 6-3 по-рано днес. В другия полуфинал Гилермо Гарсия-Лопес, който се класира напред след отказване на Мартин, ще срещне победителя от двойката Жил – Машадо.