3. Федерер отвя Ферер на старта в Лондон (видео)

Федерер отвя Ферер на старта в Лондон (видео)

Четирикратният шампион от заключителния турнир на най-добрите тенисисти в света започна деветото си участие с победа - 6:1, 6:4, над Давид Ферер (Испания)

Четирикратният шампион от заключителния турнир на най-добрите тенисисти в света Роджър Федерер започна деветото си участие с победа. Водачът в група „Б” спечели срещу Давид Ферер от Испания с 6:1, 6:4 за един час и 27 минути игра в лондонската зала „О2”.

В първия сет нямаше интрига, след като Федерер поведе с 4:0 гейма, преди съперникът му да успее да вземе игра. Във втория рекордьорът по титли от Големия шлем проби за 3:2 и тово му беше достатъчно за крайния успех в двубоя.

За Роджър това беше 11-а победа от 11 мача срещу Ферер, с когото за бяха се срещнали и на финала на „Мастърса” през 2007 година. Освен това вторият в света записа 30-а победа в заключителния турнир, където има и седем загуби. Швейцарецът е печелил състезанието през 2003, 2004, 2006 и 2007 година, а миналата отстъпи на полуфиналите на бъдешия шампион Давиденко.

„Беше труден мач. Резултатът не го отразява. Имаше много оспорвани геймове, особено във втората част. А и в първата можех да приключа по-бързо. Добре е да започнеш с победа, защото тук в първия кръг винаги излизаш срещу тенисист от Топ 10 и не е точно като началото на който и да е друг турнир.

Като цяло мисля че е чудесно финалният турнир на АТР да е в Лондон. В страната обичат спорта и в частност тениса. Освен това часовата зона е отлична и за играчите, и за зрителите, които бяха изкупили всички билети”, заяви Роджър Федерер след двубоя, цитиран от „Ракети”.

Днес започват и двубоите от група „А”. В 16 часа българско време победителят от „Мастърс” през 2008 година Новак Джокович играе с Томаш Бердих, а от 22 часа е мачът на световния номер едно Рафаел Надал с Анди Родик.