3. Федерер победи Сьодерлинг и среща Джокович на 1/2 финалите

Федерер победи Сьодерлинг и среща Джокович на 1/2 финалите

Световният номер 1 в мъжкия тенис Роджър Федерер успя да се класира за 1/2 финалите на Откритото първенство на САЩ след трудна победа над шведа Робин Сьодерлинг с 6-0, 6-3, 6-7, 7-6. След този успех, Фед ще се изправи на 1/2 финалите срещу сърбина Новак Джокович, който победи Фернандо Вердаско.

Фед бе неудържим в първия сет срещу Сьодерлинг. Двубоят започна доста интересно, след като още в първия гейм Сьодерлинг стигна до точка за пробив, въпреки че Федерер поведе с 40:0. Федерер обаче удържа подаването си, веднага след което проби съперника си на 0. В последствие Фед не даде нито гейм на своя противник в първия сет.

Сьодерлинг игра смело в началото на втория сет, но Фед успя да стигна до пробив и да спечели сета. Третият сет обаче бе за Сьодерлинг, който показа характер. Сетът вървеше гейм за гейм и се стигна до тайбрек. Именно в тайбкрек-а започна драмата. Фед поведе с 4:0 точки в тайбрека и изглеждаше, че ще затвори сета и мача. След това Фед загуби 2 точки, но реализира 1 и поведе с 5:2. Сьодерлинг обаче спечели 4 поредни точки, за да получи сетбол при 6:5 и свой сервис. Федерер игра брилянтно на мрежата и отрази сетбола, но веднага след това Сьодерлинг стигна до нов сетбол и този път се възползва от него.

Четвъртият сет се разви като третия. Двамата тенисисти печелиха своите подавания и в крайна сметка се стигна отново до тайбрек. В този тайбрек обаче нещата бяха доста по-различно от онзи в третия сет. И двамата тенисисти си взимаха точките и резултатът вървеше точка за точка. Сьодерлинг игра доста стабилно и това му донесе сетбол при 6:5, но той не се възползва от него. Точката при 6:6 бе решаваща. След това обаче Робин направи мого глупава грешка от бекхенд и вместо да сервира при 7:6 в негова полза, той подари мачбол на Фед. След това Сьодерлинг прати топката в аут и мачът приключи в полза на Федерер.

На полуфиналите Роджър Федерер ще играе с поставения под номер 4 Новак Джокович, който победи с 3:1 сета испанеца Фернандо Вердаско. Швейцарецът и сърбинът се срещнаха на полуфиналите на "Ю Ес Оупън" и през миналата година, както и на финала през 2007, като и в двата случая победител бе Федерер