3. Федерер превъзмогна контузия и се класира за рекорден 1/4-финал на турнир от Шлема

Шесткратният шампион Роджър Федерер се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Швейцарецът, който е номер 3 в схемата, имаше доста труден мач с представителя на Белгия Ксавие Малис , но в крайна сметка надделя със 7:6(1), 6:1, 4:6, 6:3, въпреки болките си в кръста.

Това е рекорден 33-и четвъртфиналите на турнир от Големия шлем за Федерер.

През първата част швейцарецът поиска медицинска помощ и взе сета след тайбрек. Последва пауза от над 30 минути заради дъжд, което даде възможност на швейцареца да получи допълнителна помощ от физиотерапевта си. Във втория сет Роджър нямаше никакви проблеми, като показа съвършено различна игра за 6:1.

В началото на третата част Малис реализира пробив и прекъсна серията на швейцареца от пет поредни гейма. До края на сета белгиецът запази преднината си и намали изоставането си в резултата.

В четвъртата част Малис отново проби рано и поведе с 2:0, но последваха пет поредни гейма за Федерер, с което той си осигури успеха.

В спор за място на полуфиналите той ще се изправи срещу Михаил Южний (Русия), който победи много драматично представителя на Узбекистан Денис Истомнин с 6:3, 5:7, 6:4, 6:7 и 7:5.