3. Федерер продължава да мачка в Мелбърн, класира се на 1/2 финал след 3:0 срещу Дел Потро (видео)

Роджър Федерер записа поредно силно представяне в Откритото първенство на Австралия по тенис и без особени проблеми се класира за ½ финалите на турнира

Роджър Федерер записа поредно силно представяне в Откритото първенство на Австралия по тенис и без особени проблеми се класира за ½ финалите на турнира. Швейцарецът се справи с 11-ия в ранглистата Хуан Мартин Дел Потро с 6-4, 6-3, 6-2 за час и 59 минути игра.

Световният номер три контролираше действията на корта през цялото време, като не остави съмнение кой ще е крайният победител.
Още в началото на мача Роджър демонстрира своето превъзходство и поведе с 3:0, след като проби своя съперник още във втория гейм. Дел Потро все пак успя да се съвземе и намали резултата до 3:4, като проби в седмия гейм след отлични разгиравания.

Аржентинецът спечели и следващия гейм, в който сервира и изравни за 4:4. Това обаче се оказа недостатъчно и до края на първия сет Федеред беше безпогрешен, печелейки с 6:4.

Това сякаш пречупи Дел Потро и в останалите две части той се подчини напълно на стила на игра на швейцареца. Във втория сет нещата се развиха по идентичен начин. След като първите три гейма бяха равностойни и двамата спечелиха сервисите си, в четвъртия Роджър проби за 3:1. До края на сета Дел Потро така и не успя да върне пробива и загуби с 3:6.

Последната част започна и завърши с пробив на Федерер. След като поведе с 2:0 гейма, играта беше изцяло под диктовката на бившия номер едно. Дел Потро все пак подържаше макар и минимална интрига до седмия гейм, когато Федерер отново проби за 5:2.
Швейцарецът взе следващия гейм, в който сервираше, и по този начин за час и 59 минути игра надделя с 3:0, като продължава да няма загубен сет.

На полуфиналите той ще се изправи срещу победителя от двойката Рафаел Надал- Томаш Бердих.

Дъждът продължава да бави мача на Григор в Шанхай

Григор Димитров води със сет, но изостава във втория преди прекъсването на срещата

Ясно е кога Григор Димитров ще доиграва в Шанхай

Мачът на Гришо срещу белгиеца Зизу Бергс бе прекъснат

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист