3. Федерер продължава с победите в Маями, Джоко - също

Федерер продължава с победите в Маями, Джоко - също

Ким Клайстерс отпадна, Стоусър се отърва на косъм

Роджър Федерер отстрани играещия с "уайлд кард" Райън Харисън, за да си уреди двубой в трети кръг на турнира в Маями с двукратния шампион от надпреварата Анди Родик.

Федерер, който има 40 победи в последните си 42 мача и шест титли от полуфиналите на Ю Ес Оупън досега, поведе на Харисън с 5-2 във втория сет, преди младият американец да докара нещата до тайбрек.

Там обаче отново победител бе швейцарецът, който оформи победа с 6-2, 7-6 в мач от втория кръг.

Следващото препятствие за Федерер е друг представител на домакините - Анди Родик. Срещу него Роджър е с 21 победи в 23 мача. Родик загуби само девет точки на сервис и заби 10 аса, за да победи Жил Мюлер от Люксембург с 6-3, 6-2.

Световният номер едно Новак Джокович и втората при дамите Мария Шарапова постигнаха лесни победи, но бившата водачка в ранглистата на WTA Ким Клайстерс отпадна от състезанието. Белгийката се бори здраво и оцеля след шест мачбола, преди да загуби от сънародничката си Янина Викмайер с 4-6, 6-7 в мач от третия кръг.

Джокович надделя над Маркос Багдатис с 6-4, 6-4, докато Серина Уилямс записа осем аса при победата с 6-2, 6-1 над 21-ата в схемата Роберта Винчи, отстранила Цветана Пиронкова във втория кръг.

Втората поставена Шарапова пък се класира за четвъртия кръг с победа с 6-4, 6-2 над американската квалификантка Слоун Стивънс, докато четвъртата в схемата Каролине Вожняцки надигра Петра Четковска с 6-3, 7-5. Осмата На Ли от Китай също продължава напред след успех със 7-5, 6-2 над чехкинята Ивета Бенешова.

При мъжете петият поставен Давид Ферер победи 19-годишния канадец Бърнард Томич с 6-4, 6-4, а шампионката от „Аустрелиън Оупън” Саманта Стоусър избегна ранно отпадане, след като губеше със сет и 2-4 във втория срещу южноафриканката Шанел Шийпърс.

В крайна сметка двубоят завърши 2-6, 7-5, 6-2 в полза на опитната тенисистка.