3. Федерер разби германец, Цонга сензационно отпадна в САЩ

Федерер разби германец, Цонга сензационно отпадна в САЩ

Следващият съперник на швейцареца ще бъде Фернандо Вердаско от Испания

Водачът в световната ранглиста Роджър Федерер (Швейцария) се класира за третия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис. Петкратният шампион Федерер отнесе германеца Бьорн Фау с 6:2, 6:3, 6:2.

Швейцарецът пласира 15 аса и 44 печеливши удара за успеха след само 90 минути игра.

"Получи се страхотен мач за мен. Наистина се забавлявах на корта", коментира Федерер, който проби за първи път в четвъртия гейм и до края на изпусна контрола върху мача.

Следващият съперник на швейцареца ще бъде Фернандо Вердаско от Испания.

"Той е добър играч. От доста години е сред най-силните в света, така че трябва да бъда максимално концентриран", коментира Федерер, който има четири победи в четири мача срещу Вердаско.

Словакът Мартин Клижан поднесе най-голямата изненада на турнира досега, след като отстрани поставения под номер 5 Жо-Вилфред Цонга с 6:4, 1:6, 6:1, 6:3 след 2:12 часа игра.

Левичарят Клижан, 52-и в света, записа най-голямата победа в кариерата си, след като за първи път се справи с играч от топ 40 на световната ранглиста.

23-годишният словак пласира 32 печеливши удара и за първи път ще играе в трети кръг на турнир от Големия шлем. В четвъртия сет Цонга, полуфиналист на "Уимбълдън", успя да намали от 1:4 до 3:4, но за повече нямаше сили.

"Не съм доволен. Но това се случва в тениса. Не съм машина. Не играх на ниво, ударите ми не се получаваха. Съперникът ми беше по-добър през целия мач. Не знам защо се получи така", коментира французинът, който през миналия сезон достигна до четвъртфиналите в Ню Йорк.