3. Федерер разби Надал и се класира за финала в Индиън Уелс (видео)

Федерер разби Надал и се класира за финала в Индиън Уелс (видео)

Трикратният шампион Роджър Федерер (Швейцария) се класира за финала на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс (САЩ).

Поставеният под номер 3 Федерер разби големия си съперник от последните години Рафаел Надал (Испания) с 6:3, 6:4 за 91 минути.

Швейцарецът стартира отлично и взе първите три гейма. Вторият в схемата Надал успя да върне пробива, но отново загуби подаването си в осмия гейм, след което Федерер нямаше проблеми при собствен сервис.

Във втората част швейцарецът сервираше за мача при 5:2, но се провали. Надал, шампион през 2007 и 2009 и миналогодишен финалист, намали до 4:5, но за повече нямаше сили, а Федерер стигна до крайния успех с шестия си ас.

Двубоят започна с голямо закъснение заради дъжда, който на няколко пъти заплашваше да прекрати мача.

"Имах добър ден в трудни условия. Не мога да не бъда доволен. Играх невероятно срещу Рафа, а той е голям шампион", коментира 16-кратният победител в турнирите от Големия шлем.

"Турнирът досега е невероятен за мен. Имам възможност във финала утре да го направя още по-специален", допълни той.

30-годишният швейцарец ще търси изравняване на рекорда от 19 титли от турнирите "Мастърс" срещу представителя на домакините Джон Иснър на финала.