3. Федерер с победа №900

Федерер с победа №900

Поставеният под номер 1 Роджър Федерер се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Стокхолм след победа с 6:1, 6:2 срещу американеца Тайлър Дент. Швейцарецът победи по-скромния си съперник само за 51 минути в своя мач номер 900 в турнири от веригата на АТП.

Федерер, носител на 16 титли от Големия шлем, изигра първия си мач в шведската столица в последното десетилетие и спечели победа номер 727 в своята бляскава кариера.

Бившият номер 1 в световния тенис спечели първия гейм само след 17 минути игра, като не се наложи да демонстрира разнообразните печеливши удари, на които е способен.

Втората част на двубоя между Федерер и Дент бе значително по-равностойна и американецът дори имаше две възможности за пробив в четвъртия гейм. Въпреки това швейцарският тенисист игра уверено и спечели, отнасяйки аплодисментите на публиката в Ройъл Тенис Хол.