3. Федерер смаза Блейк на прашния клей в Мадрид

Федерер смаза Блейк на прашния клей в Мадрид

Швейцарецът среща победителя от Родик - Давиденко на четвъртфиналите

Роджър Федерер смаза Джеймс Блейк в осминафиналите на „Мастърс” турнира в Мадрид с 6-2, 6-4. Швейцарецът показа стабилна игра и завърши мача за час във ветровитите, слънчеви и прашни условия на централния корт "Манол Сантана" в столицата на Испания, които доста напомняха историческите битки в горещите земи на Андалусия.

Двубоят приличаше повече на битка на твърда настилка, отколкото на клей мач и бившият номер 1 в света взе голямо преимущество, предвид лошата игра на американеца.

И двата сета се развиха по един и същ начин. В първия Федерер тръгна с пробив, който не изпусна до края, когато направи още един за 6-2. Единствената опасност за носителя на 13 титли от „Големия шлем” бе в средата на сета, когато му се наложи да отразява брейкпойнт.

След като завърши по прекрасен начин първата част, Роджър започна по същия начин и втората с моментален пробив. До края Фед Експрес не даде никакви шансове пред съперника си и без проблем завърши мача с показателен гейм накрая.

На четвъртфиналите Федерер ще срещне победителя от двубоя между Анди Родик и руската машина Николай Давиденко.