3. Федерер срещу Джокович на финала в Базел

Федерер срещу Джокович на финала в Базел

Мачът приключи в два сета, но изобщо не бе толкова лесен

Роджър Федерер стигна финала на домашния си турнир в Базел, след като надигра със 7-6(7), 6-3 своя сънародник, набор и почти съсед Марко Чиудинели в полуфиналите на състезанието от сериите АТП 500.

Мачът приключи в два сета, но изобщо не бе толкова лесен. На бързата настилка в залата двамата нямаха проблеми в началото на срещата. При 4-3 за 73-ия в света обаче, той достигна до три последователни възможности за пробив, които Федерер отрази с много вещина и в крайна сметка направи пет поредни точки за 4-4.

Без моменти на голяма кулминация, мачът стигна и до 6-6 гейма. В тайбрека нещата изобщо не тръгнаха логично. Чиудинели поведе с 4-1 точки. По-късно Федерер изравни до 4-4 след едно фамозно разиграване, влудило публиката, а при 6:7 се наложи да прави дори брилянтен бекхенд минаващ удар от дъното на корта, за да не загуби сета. След това изпълнение, той сякаш прекърши съперника си и взе следващите две точки, за да поведе със сет.

Във втората част – както се очакваше – швейцарецът тръгна с ранен пробив, който задържа до края и затвори мача с 6-3.

Така, на финала зрителите в Базел ще могат да видят един много интересен двубой между най-успешния тенисист в историята на тениса и Джокера Ноле, който спаси три мачпойнта, но спечели мача си срещу Радек Щепанек.