3. Федерер започна защитата на титлата си в Ню Йорк с победа над млад американец

Федерер започна защитата на титлата си в Ню Йорк с победа над млад американец

Световният номер 1 надигра с 6-1, 6-2, 7-5 Девин Бритън, гони рекорда на Бил Тилдън в далечната 1920 г. от шест спечелени титли поред

Световният номер 1 Роджър Федерер започна защитата на титлата си в Ню Йорк с победа. Швейцарецът победи младия Девин Бритън в три сета - 6-1, 6-2, 7-5.

Имащият вече 15 титли от "Големия шлем" тенисист постигна 35-ата си поредна победа на "Флашинг Медоус" и гони рекорда на Бил Тилдън в далечната 1920 г. от шест спечелени титли поред.

В първия сет Федерер срази юношеския шампион на щатите без проблеми с 6-1 в едва 18-минутен сет.

Във втората част обаче нещата не тръгнаха по същия начин. Бритън се отпусна и започна да играе по-освободено, което доведе дори до пробив за него. Федерер обаче веднага се концентрира и взе нещата в свои ръце, което доведе сета до нова бърза развръзка за него - 6-2.

Третият сет бе най-интересен. Той завърши при резултат 7-5 и продължи цели 44 минути. Младият талант на Америка показа най-добрия си тенис, но не успя да постигне успех. Дебютантът на "Ю Ес Оупън" отново имаше пробив, който обаче бе върнат и след това, точно преди тайбрека, Федерер довърши 18-годишния си съперник.

Бързи факти:
Мачът между двамата продължи 88 минути. Те направиха общо 63 печеливши удара, като интересното в случая е, че Фед направи 31, а Бритън 32. Непридизвиканите грешки обаче отново бяха в полза на американеца, като той допусна цели 40, а Федерер едва 18.

Във втория кръг Федерер ще срещне германеца Симон Грьол, който победи Джовани Лапенти  в пет сета с 6-3, 4-6, 3-6, 6-0, 7-6(9)