3. Фелисиано Лопес се класира за четвъртфиналите в Хюстън

Фелисиано Лопес се класира за четвъртфиналите в Хюстън

Поставеният под номер 3 в основната схема Фелисиано Лопес (Испания) се класира за четвъртфиналите на турнира на червени кортове в Хюстън (САЩ) с награден фонд 442 500 долара

Поставеният под номер 3 в основната схема Фелисиано Лопес (Испания) се класира за четвъртфиналите на турнира на червени кортове в Хюстън (САЩ) с награден фонд 442 500 долара. Лопес победи Паоло Лоренци (Италия) с 6:4, 7:6 (4) при дебюта си в турнира. За испанеца, който е номер 15 в световната ранглиста, това е и първи турнир на червено за този сезон.

Лопес губеше с 1:4 в първия сет, а в тайбрека на втория поведе с 6:1 и спечели с ас при четвъртия си мачбол. На четвъртфиналите Фелисиано Лопес ще срещне Карлос Берлок (Аржентина), който разгроми Бьорн Фау (Германия) с 6:1, 6:0.

Номер 5 в схемата Кевин Андерсон (Южна Африка) победи Жоао Соуза (Бразилия) с 6:3, 6:4.

Представителят на домакините Райън Харисън записа 13 аса при победата си над седмия в схемата Алекс Богомолов Джуниър от Русия с 4:6, 6:3, 6:4. Номер 8 в схемата Иво Карлович от Хърватия пък загуби с 6:7 (5), 6:2, 3:6 от Боби Рейнолдс (САЩ).

Григор излиза срещу Попирин утре след 9:00ч.