3. Ферер сломи Дел Потро в 5-часова драма и доближи Испания на победа от Купа Дейвис (видео)

Давид Ферер надделя 6-2, 6-7(2), 3-6, 6-4, 6-3 след 4 часа и 46 минути игра и даде аванс на иберийците от 2:0 победи

Давид Ферер се наложи над Хуан Мартин Дел Потро в епичен петсетов мач и доближи Испания само на победа от спечелването на пета Купа Дейвис.

Ферер надделя 6-2, 6-7(2), 3-6, 6-4, 6-3 след 4 часа и 46 минути игра и даде аванс на иберийците от 2:0 победи след първия ден от финала за трофея. В първата среща на сингъл Рафаел Надал отнесе Хуан Монако с 6-1, 6-1, 6-2.

Ферер започна отлично срещата. Той набързо поведе с 4:1 и нямаше особени проблеми в първия сет. Постепенно обаче Дел Потро започна да намира ударите си. Аржентинецът поведе с 4-2 във втората част, но испанецът си върна пробива и се стигна до тайбрек. В него Дел Потро доминираше и даде само две точки на съперника си.

Ферер започна добре в третия сет с ранен пробив, но от 3:1 допусна обрат след пет поредни загубени гейма. В четвъртата част двамата си размениха по един пробив, а в десетия гейм при 4-5 и 30:40 Дел Потро направи двойна грешка и подари сета на Ферер.

С напредването на мача аржентинеца започна да чувства умора, която се отразяваше на играта му. Той допусна изоставане от 1:5 в решаващия пети сет, върна два гейма, но за повече нямаше сили.

"Това беше един от най-добрите мачове в кариерата ми. Доволен съм, защото в Купа Дейвис всяка среща е от огромно значение. Двубоят беше много изтощителен. Наистина не знам откъде ми дойде всичката тази енергия, но в момента съм много, много уморен", заяви след срещата Ферер, цитиран от БТА.

Испания е шампион в турнира през 2000, 2004, 2008 и 2009 година, а Аржентина търси първи трофей в отборната надпревара. Иберийците обаче са абсолютни фаворити, не само заради аванса от 2:0 победи, но и заради факта, че те са спечелили последните си 20 мача като домакини в турнира и нямат поражение на собствен терен от 12 години.

Дъждът продължава да бави мача на Григор в Шанхай

Григор Димитров води със сет, но изостава във втория преди прекъсването на срещата

Ясно е кога Григор Димитров ще доиграва в Шанхай

Мачът на Гришо срещу белгиеца Зизу Бергс бе прекъснат

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист