3. Фернандо Вердаско измъкна поредния си петсетов трилър

Фернандо Вердаско измъкна поредния си петсетов трилър

Испанецът обърна от 0-2 сета Типсаревич

Фернандо Вердаско измъкна поредния си петсетов трилър. Испанецът надигра след 2-6, 4-6, 6-4, 7-6(0), 6-0 Янко Типсаревич във втория кръг на "Аустрелиън Оупън".

Макар и петсетов, мачът имаше много повече емоции отколкото качество. Двубоят бе базиран предимно на изключително непостоянната игра на Вердаско, който минаваше през няколко хубави уинъра и няколко невероятни грешки на всеки няколко минути.

Типсаревич пък също много помогна. Сърбинът сервираше за мача в четвъртия сет пи 5-4 и след няколко непростими грешки, придружени с избухванията на Вердаско, бе пробит, изпускайки мачбол.

Въпреки това обаче Типсаревич, намери сили и да върне аванса си още в следващия гейм. Той отново спечели сервиса на своя противник и пак трябваше да сервира за спечелването на двубоя. В този случай той дори поведе с 40-15, но пак не съумя да реализира предимството си. Така със смесица от шанс и игра станалият известен именно в Мелбърн Парк Вердаско заради легендарния си полуфинален мач с Рафаел Надал през 2009 г., успя да се добере до тайбрек.

В него Типсаревич нямаше психически сили повече да се бори. Той не взе точка в тайбрека, нито гейм в следващия сет.

В третия кръг Вердаско ще срещне японския талант Кей Нишикори, който с новия си треньор Брад Гилбърт ниже победа след победа.

Илиян Радулов стартира с победа в Испания

Националът на България за Купа "Дейвис" Илиян Радулов се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в испанския град Сарагоса с награден фонд 25 хиляди евро