3. Гаел Монфис се справи с непримиримия Щепанек и стигна до финала в Париж

Гаел Монфис се справи с непримиримия Щепанек и стигна до финала в Париж

Местният любимец ще спори за титлата със световния номер 3 Новак Джокович

Френският тенисист Гаел Монфис постигна изключително трудна победа с 6-4, 5-7, 6-4 над чеха Радек Щепанек в полуфинална среща от „Мастърс” турнира в Париж. Двамата предложиха страхотен тенис и сътвориха няколко наистина уникални разигравания, а интригата в двубоя, който продължи 2 часа и 42 минути, се задържа до самия му край. Щепанек направи много добър мач, като през цялото време играеше на мрежата. Монфис пък се защитаваше много добре през по-голямата част от двубоя, въпреки че в един период от време буквално бе разбит от вдъхновената игра на своя съперник. В крайна сметка обаче издръжливостта на Монфис и непрестанната подкрепа от страна на публиката помогнаха на местния любимец да стигне до финала.

Щепанек стартира мача и си взе подаването, а в следващия гейм успя да пробие Монфис и да стигне до преднина от 2-0. Французинът обаче веднага върна пробива, а след това направи 2-2. При 3-3 Монфис отново проби своя съперник и впоследствие спечели сета с 6-4.

През втория сет нещата се повториха. Монфис отново играеше на основната линия, а Щепанек излизаше на мрежата в почти  всяко разиграване. Сетът тръгна равностойно до 2-2. Тогава последва пробив за Монфис, който обаче веднага бе върнат от Щепанек за 3-3. Младият французин обаче не се отказа и отново проби за 4-3 и докара сета до 5-4 и трябваше да сервира за спечелването на мача. Щепанек обаче се справи с неговото подаване и върна и втория пробив за 5-5. Впоследствие взе своето подаване за 6-5 и успя да продължи добрата си игра с нов пробив за 7-5, с което изравни резултата в мача и докара нещата до трети сет.

Той започна равностойно и двамата вземаха своите подавания до 4-4, въпреки че на няколко пъти имаха възможност да пробият сервиса на своя опонент. При 4-4 и подаване на Щепанек, Монфис получи 3 скрити мачбола и в крайна сметка се възползва от последния, като проби своя съперник за 5-4 и след това сервира успешно за крайното 6-4, което го праща на финал.

Утре в спор за титлата Монфис ще се изправи срещу световния номер 3 Новак Джокович, който по-рано днес елиминира испанеца Рафаел Надал.