3. Гонсалес елиминира Цонга. чака Надал на 1/4 финалите

Гонсалес елиминира Цонга. чака Надал на 1/4 финалите

Чилиецът Фернандо Гонсалес успя да отстрани французина Жо-Вилфред Цонга по пътя си към 1/4 финалите на Откритото първенство на САЩ. Гонзо победи своя съперник с 3-6, 6-3, 7-6 (3), 6-4 и ще се изправи срещу световния номер 3 Рафаел Надал на 1/4 финалите на турнира.

Чилиецът Фернандо Гонсалес успя да отстрани французина Жо-Вилфред Цонга по пътя си към 1/4 финалите на Откритото първенство на САЩ. Гонзо победи своя съперник с 3-6, 6-3, 7-6 (3), 6-4 и ще се изправи срещу световния номер 3 Рафаел Надал на 1/4 финалите на турнира.

Цонга нямаше почти никакви проблеми в първия сет и го взе с 6:3, като даде сериозна заявка за победата. След това обаче Гонсалес доигра мача много силно и напълно заслужено спечели следващите три сета и съответно самия мач.

Жо допусна ранен пробив във втория сет и загуби с 3:6. В третия сет сценария можеше да се повтори, но французинът спаси три възможности за пробив, за да се стигне до тайбрек, в който по-съобразителен бе Гонсалес.

В четвъртия сет чилиецът контролираше събитията на корта и при 5:4 в своя полза направи решителен пробив с който на практика си и осигури победата. Нандо има отрицалателен баланс срещу следващия си съперник Рафа Надал. Двамата са се срещали общо 9 пъти, като в 6 от случаите Рафа е излизал краен победител.