3. Григор губи в трисетова драма на четвъртфиналите в Падуа

Григор губи в трисетова драма на четвъртфиналите в Падуа

Григор Димитров загуби с 6-3 3-6 6-7(3) от поставения под №8 французин Ромен Жуан в мач от четвъртфиналите на фючърса

Григор Димитров загуби с 6-3 3-6 6-7(3) от поставения под №8 французин Ромен Жуан в мач от четвъртфиналите на фючърса с награден фонд $15,000 плюс гостоприемство в Падуа (Италия), което сложи край на серията му от 12 поредни победи.

Григор имаше всички шансове да достигне до успеха, но в третия сет не успя да реализира множеството си възможности
, а в последвалия тайбрек французинът отново бе по-концентрирания тенисист.

Гришо имаше сериозно предимство в началото на двубоя,
но така и не успяваше да се възползва от шансовете си за пробив, за да се стигне до 3-3, когато последва серия от три поредни гейма в сметката на хасковлията, които сложиха и точка на спора в първия сет.

Във втората част Григор Димитров срещна далеч по-сериозни проблеми
- при 1-2 и 2-3 отрази по две точки за пробив, но при 3-4 Ромен Жуан все пак успя да достигне до пробив и в следващия гейм без проблеми изравни за сет на сет.

Гришо, който във втората част бе спечелил едва две точки при сервис на противника си, изтърва цели пет възможност за пробив
в първата половина на третия сет, но при 5-5 гейма българинът бе този, който трябваше да спасява два шанса за пробив.

Стигна се до тайбрек, в който Григор поведе с минипробив и 3-1 точки, но след това последваха шест поредни разигравания в полза на французина,
 които сложиха точка на спора в този драматичен двубой.

Благодарение на достигането си до четвъртфиналите Гришо си осигури четири точки за ранглистата. Отследващия понеделник в актива му ще бъдат добавени точките, спечелени от фючърса в Ирун, което почти сигурно ще му осигури и място в Топ 250 на света за първи път в кратката му професионална кариера.

Следващият турнир, на който Григор Димитров е заявил участие е чалънджъра с награден фонд 30,000 евро в Женева
(Швейцария), където ще започне от основната схема и има сериозни шансове да попадне сред поставените.