3. Григор отпадна още в 1-ия кръг на US Open (видео)

Григор отпадна още в 1-ия кръг на US Open (видео)

Монфис се справи с българина с 3:0 сета

Най-добрият български тенисист – Григор Димитров, отпадна още в 1-ия кръг на 4-ия турнир за годината от Големия шлем – US Open, след като тази нощ отстъпи на 7-ия в световната ранглиста Гаел Монфис с 0:3 сета (6-7(4), 3-6, 4-6). Двубоят продължи 2 часа и 39 минути, но въпреки тежкият резултат бе доста равностоен и в него Гришо показа една стара своя слабост – да не е достатъчно агресивен, когато съперникът му е опрян до стената.

Мачът започна равностойно, като двамата си размениха по два гейма в началото, а след това французинът успя да пробие подаването на Григор и да докара нещата до 4-2. В 8-ия гейм обаче, хасковлията също осъществи брейк и така изравни геймовете в сета. В следващите два гейма обаче и двама не можаха да удържат подаването си и така първата част трябваше да се реши след тайбрек, в който нервите на Монфис се оказаха по-здрави и той го спечели със 7-4 точки.

Вторият сет започна перфектно за българина, който проби и поведе с 2-0. В този момент и французинът получи контузия в коляното и поиска медицински таймаут, след който движенията му по корта не изглеждаха никак уверени. Именно тук и Димитров прояви една своя сериозна слабост- не продължи да натиска съперника си, а му позволи да се върне в сета, пробивайки подаването на българина. При 3-4 за французина, Гришо спаси три брейкбола, след като изоставаше с 0:40, но в крайна сметка загуби сервиса си, след което Монфис просто затвори частта с 6-3.

В последния сет двамата започнаха равностойно, като неизменно печелеха подаванията си до 3-3, когато Димитров с мъка измъкна гейма си, след като отрази цели два брейкбола. Последва гейм за Монфис, след който французинът нанесе финалния си удар, пробивайки за 5-4. В последния гейм на срещата Гришо имаше надежда за оставане в мача, след като поведе с 40-30, но Гаел показа характер и защити подаването си, с което затвори и сета при 6-4.

Така французинът спечели мача с 3:0 сета и се класира за следващия кръг на надпреварата, докато за Гришо остана надеждата за по-добро представяне в турнира следващата година.
КАС входира жалбата на УАДА по случая Синер

Развитието около допинг скандала със световния номер 1 продължава

Купа Дейвис ще има нов формат от следващия сезон

Световното отборно първенство за мъже ще се завърне към мачовете у дома и като гост

Сабаленка си намери майстора, край на победната серия

Каролина Мухова се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Пекин

Стана ясно кога Григор ще стартира в Шанхай

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров ще започне участието си на турнира в Шанхай рано в събота сутрин