3. Григор с двусетова победа на старта в Дортмунд

Григор с двусетова победа на старта в Дортмунд

Григор Димитров записа победа в първия си мач на фючърса с награден фонд $15,000

Григор Димитров записа победа в първия си мач на фючърса с награден фонд $15,000 (плюс гостоприемство) в Дортмунд, след като в среща от първи кръг на основната схема се наложи с 6-3 6-3 над перуанеца Иван Миранда.

Двубоят започна по най-добрия начин за Гришо, който поведе с 3-0 и два пробива преднина, но последва леко отпускане от страна на 19-годишния българин и бившият №103 в света намали на 2-3. Хасковлията отново стабилизира играта си, а при 5-3 и сервис на противника му Григор достигна до сетбол,реализира още първата си възможност и след близо 45 минути игра се поздрави с успеха в първата част.

В първите шест гейма на втория сет двамата тенисисти си размениха общо пет  пробива
, но при 4-2 Гришо задържа на нула подаването си, а при 5-3 не срещна особени проблеми, когато сервираше за мача.

Във втори кръг Григор ще се изправи срещу преминалия през квалификациите белгиец Артур де Грееф,
намиращ се на 781-во място в света.

С класирането си за тази фаза на турнира Григор заработи една точка за ранглистата, но ако спечели турнира ще добави 35 точки в актива си, които биха го изкачили до около 240 - 250-то място.

Двубоят между Григор Димитров и Артур де Грееф ще се играе в сряда или четвъртък, информира tenniskafe.

Григор стартира срещу китаец или белгиец в Шанхай

Българинът научи жребия си за турнира

Руне спаси мачбол и обърна Нишикори за място на 1/2-финалите в Токио (ВИДЕО)

Датчанинът показа сериозен характер

Григор Димитров ще бъде 9-и поставен на "Мастърс" турнира в Шанхай

Българинът вече е добре след травмата си

Пегула продължава уверено напред в Пекин след обрат

Третата ракета в света се справи с Вероника Кудерметова

Кириос отново "захапа" Синер, не вярва в невинността му

През март италианецът на два пъти даде положителна проба за забранения клостебол

Гришо гони Торино, включи и Виена в календара си

Българинът се стреми да натрупа точки, за да намери място във финалния турнир на ATP