3. Гришо безсилен срещу Симон, загуби с 0-2 сета от французина

Гришо безсилен срещу Симон, загуби с 0-2 сета от французина

Безброй грешки от ракетата на българина предопределиха крайния изход от двубоя

Григор Димитров приключи участието си на АТР турнира в Ница след загуба от представителя на домакините Жил Симон с 3-6, 3-6 в мач от 2-ия кръг на надпреварата. Гришо допусна ужасните над 40 непредизвикани грешки срещу 12-ия в световната ранглиста и съвсем закономерно бе наказан от опитния французин.

В 1-ия сет Симон проби за 2-1 гейма, а при 5-3 в своя полза успя за втори път да спечели подаването на българина, с което затвори първия сет, в който не предостави нито една точка за пробив пред Гришо.

Симон поведе с 3-1 гейма и във втората част, но Димитров получи две поредни точки да върне пробива моментално. За съжаление, френският представител успя да се измъкне от трудната ситуация, спечели подаването си и до края на мача не допусна нови проблеми в сервис-геймовете си.

Така след 80 минути игра Димитров напусна турнира в Ница с 6885 евро и 32 точки за световната ранглиста, които ще го върнат в топ 90 на планетата от следващата седмица.