3. Гришо на четвъртфинал след нова победа във Франция

Гришо на четвъртфинал след нова победа във Франция

В спор за място на полуфиналите Димитров ще се изправи срещу Роберто Батиста-Агут от Испания

Първата ракета на българския мъжки тени Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на Чалънджър турнира в Орлеан, след като днес победи с 6:4, 7:6(3) австриеца Мартин Фишер.

По този начин българинът си осигури 25 точки за световната ранглиста, а при нов успех в петък ще добави към тях още 20.

Григор започна по най-добрия начин срещата, след като още в първия гейм успя да пробие сервиса на австриеца.

В третия гейм хасковлията имаше цели пет възможности да поведе с 3-0, но ги изпусна и в крайна сметка австрецът намали за 2-1. До края на сета Димитров задържа подаванията си и заслужено спечели първата част с 6-4.

Във втория сет и двамата доминираха в сервис геймовете си и победителят в сета трябваше да се реши с тайбрек. Григор поведе набързо с 3-0, а по-късно стигна до четири мачбола при 6-2. Изпусна първия, но при втория не сгреши и след 6:4, 7:6(3) взе реванш за загубата от австриеца през 2009 г. в Истанбул.

В спор за място на полуфиналите Григор ще се изправи срещу Роберто Батиста-Агут от Испания.

Той е на 22 години и в момента заема 164-та позиция в ранглистата. Испанецът има цели 10 трофея от Фючърс турнири, а най-големия му успех досега е достигането до финала на Чалънджъра в Позобланко, по-рано тази година.

Роберто Батиста-Агут побеждава Григор с 6:4, 4:6, 6:2 в единствената им среща досега на фючърс в Испания през 2008 г. Срещата между двамата ще се проведе в петък.