3. Гришо отпадна в Шарлотсвил и при двойките

Гришо отпадна в Шарлотсвил и при двойките

Първата ракета на България Григор Димитров окончателно приключи участието си на тенис турнира на твърда настилка в американския град Шарлотсвил. 18-годишният хасковлия напусна състезанието с награден фонд 50 000 долара след загуба на четвъртфиналите при двойките, след като преди това бе отпаднал и на сингъл.Гришо и партньорът му от Швеция Филип Пърпи бяха победни от британеца Доминик Инглот и представителят на домакините Райлън Риза, които спечелиха мача с категоричното 6:4, 6:1.

Първата ракета на България Григор Димитров окончателно приключи участието си на тенис турнира на твърда настилка в американския град Шарлотсвил. 18-годишният хасковлия напусна състезанието с награден фонд 50 000 долара след загуба на четвъртфиналите при двойките, след като преди това бе отпаднал и на сингъл.Гришо и партньорът му от  Швеция Филип Пърпи бяха победни от британеца Доминик Инглот и представителят на домакините Райлън Риза, които спечелиха мача с категоричното 6:4, 6:1.

Така Григор Димитров си тръгва от Шарлотсвил с обща премия в размер на 1180 долара, 6 точки за световната ранглиста на сингъл и 13 точки за тази на двойки. В момента голямата надежда на мъжкия ни тенис заема 308-мо място в класацията на АТП, но следващата седмица ще се завърне в Топ 300. Неговият рекорд до момента е 255-та позиция от 14 септември 2009 година.