3. Гришо почна с победа в Прага

Гришо почна с победа в Прага

Първата ни ракета се класира за втори кръг на чалънджъра след успех над Ян Хайек с 6:3, 7:5

Григор Димитров стартира с победа срещу местен тенисист участието си на турнира на клей в чешката столица Прага. Първата ни ракета се класира за втори кръг на чалънджъра след успех над Ян Хайек с 6-3, 7-5.

В първия сет играта бе равностойна до 3-3, когато Григор се развихри и не даде повече гейм на съперника си. Добре за него, с пробив, започна и втория сет, но Хайек върна пробива за 4-4, след което поведе с 5-4. Димитров отново както в първия сет се мобилизира и взе следващите три части, за да затвори мача след един час и 13 минути игра, в които записа девет аса.

Турнирът е с награден фонд 85 000 евро, с класирането си за втори кръг Димитров си осигури 1 460 евро и 8 точки за ранглистата. Под №1 е поставен световния №62 Дуди Села от Израел, който тръгна с успех срещу чеха Ян Блеча със 7-6 (7-2), 6-3.

Съперник на Гришо във втори кръг ще бъде словенеца Аляз Бедене, надиграл на старта американеца Майкъл Ръсел. Поставеният под №5 Димитров може да се засече с №1 в схемата единствено във финалната среща.