3. Гришо почва с китаец в Ирун

Гришо почва с китаец в Ирун

Григор Димитров е поставен под №2 на фючърса с награден фонд $15,000 в испанския град Ирун, а в първи кръг на основната схема ще срещне китайския тенисист Я-Нан Ма.

Преминалият през квалификациите китаец е на 20 години и заема 937-мо място в ATP ранглистата.  Най-доброто постижение на Я-Нан Ма е достигането до четвъртфинал на фючърс, а в професионалната си кариера си има едва 6 победи и 18 загуби (всичките на фючърси).

При евентуална победа Гришо ще срещне австралиеца Бенджамин Мичел (№831 в света) или испанеца Емилио Родригес (№865). Първият поставен, срещу когото хасковлията може да играе е осмият в схемата британец Морган Филипс (№419), като това може да стане на четвъртфиналите.

Мачът между Григор Димитров и Я-Нан Ма не е предвиден в програмата за понеделник и по всяка вероятност ще се играе във вторник,
 а точният час все още не е известен.

Засега няма информация фючърсът в Ирун да разполага с лайвскор, но от TennisKafe.com ще направим всичко възможно да ви осведомим за изхода на срещата минути след нейното приключване.

Втората ракета на България Димитър Кутровски също участва на турнир през тази седмица,
 като на чалънджъра с награден фонд $50,000 в Бингамтън (САЩ) преодоля първи кръг на квалификациите, но за съжаление във втори отстъпи с 1-6 2-6 на поставеният под №1 Алекс Богомолов.

Информация: TennisKafe.com