3. Гришо подчини и Блаж Кавчич в Кремона

Гришо подчини и Блаж Кавчич в Кремона

За класирането си сред най-добрите 8 в града на цигулките, Кремона, Григор си гарантира 875 евро и 13 точки за ранглистата.

Най-добрият български тенисист Григор Димитров показа, че навлиза във все по-добра форма, след като спечели 4-а поредна победа на Чалънджъра на твърда настилка в Кремона и се класира за ¼-финалите. Гришо победи с 6-4 6-2 словенеца Блаж Кавчич в много оспорван двубой.

Резултатът от двубоя, създаващ впечатление за лесна победа, не отговаряше на показаното на корта. Двамата изиграха много оспорвана среща, като в крайна сметка младостта и волята на българина се оказаха решаващи. Началото на мача бе много добро за Григор, който осъществи пробив и поведе набързо с 3-0 гейма. При 4-2 Димитров трябваше да спаси 6 възможности за пробив, в гейм, който продължи 15 минути. Така хасковлията поведе с 5-2, а при 5-3 сервираше за сета, но не успя да вземе подаването си. При сервиса на Кавчич обаче Гришо не допусна грешки и направи пробив, който му осигури преднина в резултата.

Вторият сет също не мина без драматизъм, но в него шампионът от „Уимбълдън” и US Open при юношите не допусна намиращия се на 209-о място в ранглистата съперник да се върне в мача. Димитров проби в 6-ия гейм, а при 5-2 окончателно прекърши съпротивата на Кавчич, без да се налага да затваря мача на свой сервис.

По този начин Гришо се класира за ¼-финалите, където най-вероятно ще срещне поставения под номер 1 в схемата Бенямин Бекер. Немецът е на 101-о място в ранглистата на АТП. Двамата се срещнаха на турнира в Родос преди по-малко от месец, когато Бекер се наложи с 6-2 6-3. За класирането си сред най-добрите 8 в града на цигулките, Кремона, Григор си гарантира 875 евро и 13 точки за ранглистата.