3. Гришо прати България на плейоф за влизане във II група на купа „Дейвис”

Гришо прати България на плейоф за влизане във II група на купа „Дейвис”

Срещаме Македония в битката за изкачване в зона „Европа/Африка” на турнира

Най-силният български тенисист Григор Димитров донесе втората решаваща победа в двубоя срещу Грузия от група „В” на група „В” на турнира от ІІІ група на зона „Европа” за Купа „Дейвис”, който се играе на Българския национален тенис център „Карлсберг” в София.

Григор се наложи с 6:4, 6:1 срещу Георги Цивадзе и така националният отбор поведе с 2-0 победи и се класира предсрочно за плейофите в събота, където ще срещне състава на Македония.

Победителят от този сблъсък се изкачва във ІІ група на зона „Европа/Африка” на турнира.

Заради проливния дъжд мачът на Григор беше спрян при резултат 3:4 и 30:15 при подаване на хасковлията.  След тричасова пауза и перфектна работа на хората, които поддържат кортовете, двубоят продължи. Димитров започна устремно и само за няколко минути спечели първия сет.

Той продължи серията си и даде само един гейм на съперника до края за 4:1. 20-годишният национал реализира четвърти си мачбол в края.

Преди това Димитър Кузманов спечели с 6:3, 6:2 срещу Александър Метревели в първия мач срещу Грузия.

След това е мачът на двойки, който e само за статистиката. В него капитанът на България Огнян Илиев е записал отново Тодор Енев и Петър Трендафилов. Срещу тях би трябвало да играят Метревели и Цивадзе.