3. Гришо прегази руснак и спечели девета титла в кариерата си

Гришо прегази руснак и спечели девета титла в кариерата си

Българинът спечели втори трофей в Тайланд след 6:4, 6:1 срещу Александър Кудрявцев

Първата ракета на българския мъжки тенис - Григор Димитров, спечели девета титла в своята кариера. Хасковлията спечели „чалънджър” турнира в Банкок (Тайланд), след като се наложи с 6:4, 6:1 над руснака Александър Кудрявцев.

Най-добрият български тенисист спечели мача за малко повече от час игра, след като преди това изчака малко повече от 60 минути, за да излезе на корта. Срещата трябваше да започне в 8:00 часа наше време, но бе отложена заради дъжд, съобщава сайтът на тенисиста ни.

С успеха си в надпреварата с награден фонд $35,000 Димитров продължи традицията да няма загуба в мач за титлата, като до този момент в професионалната си кариера имаше осем победи в осем финала (6 на фючърси и 2 на чалънджъри), а след днешния двубой активът му вече е 9 от 9.

Благодарение на успеха си в Банкок Григор спечели 80 точки за ранглистата на АТP и ще се изкачи с около десетина позиции до приблизително 136-а позиция.

До края на 2010 г. хасковлията има да защитава 6 точки, а до Топ 100 на света го делят само 126. В последния един месец Григор Димитров спечели 15 поредни мача (42 победи от 47 мача откакто тренира с Макнамара).

За две седмици в Тайланд 19-годишният българин е отслабнал с 3-4 килограма и по предварителна информация от щаба на първата ни ракета са решили да му дадат почивка, а от втори октомври Гришо ще започне участието си на квалификациите на чалънджъра с награден фонд 106,500 евро в Монс (Белгия).

Медведев: Съчувствам на Синер