3. Гришо стартира във Франция с победа, 16-а подред

Гришо стартира във Франция с победа, 16-а подред

Първата ракета на българския мъжки тенис започна с успех участието си на турнира в Рен

Най-добрият български тенисист Григор Димитров, който е седми поставен на чалънджър турнира в Рен (Франция), започна с победа участието си в надпреварата. Гришо надви представителя на домакините Лоран Рошет с 1:6, 6:0, 6:4.

Това беше 16-та поредна победа за Григор, след като в последния месец спечели три последователни титли на двата турнира в Банкок и този в Женева.

Димитров започна неуверено срещата и още в първият гейм трябваше да спасява точки за пробив. Той спаси цели пет, но при шестата допусна двойна грешка и французинът поведе с 1:0. По-късно, при 2:0, Лоран Рошет достигна и до втори пробив и след само 16 минути вече водеше с 4:0. Хасковлията успя да намали на 4:1, но нови два гейма за французина му донесоха и победата в първата част.

Българинът изглежда намери играта си през втората част и буквално размаза противника си и след около 20 минути игра затвори втория сет с 6:0 и изравни резултата в сетовете.

Третият сет започна много оспорвано и двамата играчи задържаха подаванията си до 3:3. Тогава хасковлията нанесе решаващия удар и поведе с 5:3. При 5:4 Григор Димитров изпусна четири мачбола, но при петата си възможност не сгреши и след победа с 2:1 сета се класира за втори кръг на надпреварата.

С тази победа Григор си осигури осем точки за световната ранглиста, а при нова победа ще прибави нови десет. Във втори кръг той ще се изправи срещу победителя от срещата между канадеца Франк Данчевич и преминалия през квалификациите Матиас Бахингер от Германия.

Медведев: Съчувствам на Синер