3. Гулбис отвя Енев и почти отстрани България от Купа Дейвис

Гулбис отвя Енев и почти отстрани България от Купа Дейвис

Ернестс Гулбис отвя Тодор Енев с 3:0 (7-5 6-2 6-2) сета във втория сингъл от втория кръг на втора група на Евро-африканската група на Davis Cup в Пловдив и по този начин Латвия поведе с 2:0 победи на България, след като по-рано днес Тихомир Грозданов загуби с 1:3 сета от Андис Юшка. Така латвийците са само на победа от крайния успех, а утре предстои да се изиграе мачът на двойки.

Рекордьорът по участия за България Енев започна страхотно срещата и набързо поведе с 5-3. При подаването си за затваряне на първата част Тодор водеше с 40:15, но за жалост не издържа на напрежението и загуби първия сет с 5-7. Това бе преломният момент в срещата и Гулбис поведе набързо с 4-0 гейма във втората част. Без особени проблеми четвъртфиналистът от Ролан Гарос 2008 затвори втория сет, а през третата част също не срещна сериозна съпротива и я затвори също с 6-2.