3. Хаас изхвърли Цонга от турнира в Мюнхен

Хаас изхвърли Цонга от турнира в Мюнхен

Германският ветеран Томи Хаас се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Мюнхен с награден фонд 398250 евро

Германският ветеран Томи Хаас се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Мюнхен с награден фонд 398250 евро. Участващият с "уайлд кард" Хаас победи поставения под номер 1 Жо-Вилфред Цонга от Франция с 6:1, 6:4 само за 59 минути. Петият в класацията на АТP Цонга направи дебюта си в турнира, но не успя да се противопостави на 134-ия в световната ранглиста в момента германец.

Хаас взе първия сет само за 21 минути, след като поведе с 5:0. Той продължи да доминира и във втората част и заслужено триумфира, след като не даде нито една възможност за пробив на съперника си.

"На 34 години да постигнеш победа срещу един от петимата най-добри тенисисти в света е прекрасно. Ще се насладя на този момент", коментира Хаас, който е достигал до номер 2 в световната ранглиста.

"Когато Томи е здрав, може да победи всеки. Днес той игра по-добре от мен и заслужено спечели", коментира Цонга, който все още търси първа титла на клей в кариерата си.

Следващият съперник на германеца ще бъде Маркос Багдатис от Кипър. Поставеният под номер 8 Багдатис се поизмъчи с германския квалификант Дъстин Браун, но все пак стигна до победата с 1:6, 6:4, 6:4 след 1:47 час игра. Кипърецът търси трето участие на полуфинал в турнира след 2007 и 2010 година.

Вицешампионът от 2010 година и номер 3 в схемата Марин Чилич (Хърватия) също се класира за четвъртфиналите след успех над представителя на домакините Михаел Бахингер с 6:3, 6:2 за 70 минути. На четвъртфиналите Чилич ще играе срещу победителя в турнира от 2010 година Михаил Южний (Русия). Поставеният под номер 6 Южний наниза 13 аса и не допусна пробив, но победи трудно Сантиаго Хиралдо (Колумбия) с 6:7(2), 6:4, 6:4 за 2:41 часа.