3. Хуан Монако с първа титла от 5 години

Хуан Монако с първа титла от 5 години

Аржентинският тенисист Хуан Монако спечели първия си трофей от 5 години. Той триумфира на турнира във Вина дел Мар в Чили (на клей) с награден фонд 398 250 долара, като на финала надделя над сънародника си Карлос Берлок с 6:3, 6:7 (1), 6:1

Аржентинският тенисист Хуан Монако спечели първия си трофей от 5 години. Той триумфира на турнира във Вина дел Мар в Чили (на клей) с награден фонд 398 250 долара, като на финала надделя над сънародника си Карлос Берлок с 6:3, 6:7 (1), 6:1. Така 27-годишният Монако, поставен под №1 в схемата, спечели четвъртата титла в кариерата си (всичките през 2007 година и все на клей), като има и 8 загубени финала. Това бе трети финал за Монако в турнира, като за първи път той успява да го спечели. За Берлок пък това бе първи финал в кариерата му на ниво ATP.

Монако започна силно мача, поведе с 4:1 в резултата и взе първия сет, а във втория си изгради преднина от 4:2, но допусна да се стигне до тайбрек, в който бе категорично надигран от съперника си. В третия сет обаче Монако не даде шанс на Берлок, като проби два пъти сервиса му и се поздрави с победата след 2 часа и 46 минути игра.

Дъждът продължава да бави мача на Григор в Шанхай

Григор Димитров води със сет, но изостава във втория преди прекъсването на срещата

Ясно е кога Григор Димитров ще доиграва в Шанхай

Мачът на Гришо срещу белгиеца Зизу Бергс бе прекъснат

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист