3. И Надал стигна полуфинал в Доха

И Надал стигна полуфинал в Доха

Испанецът победи с 2-0 сета Михаил Южни

След като Роджър Федерер се класира за полуфинал в Доха, Рафа Надал направи същото след успех срещу Михаил Южни с 6-4 6-4. Световният номер 2 показа признаци, че се завръща към най-добрата си форма от 2010-а година, след като изигра силен мач срещу корав съперник като Полковника.

Любопитна подробност от срещата бе, че тя бе наблюдавана от целия отбор на немския Шалке 04, който е на подготовка в Катар. Още в началото на мача Надал наложи много високо темпо и в първите 2 сервис-гейма на руснака имаше общо 3 възможности за пробив, от които обаче не успя да се възползва. Все пак при 2-2 гейма Рафа най-накрая спечели подаването на Южни и до края на сета не позволи да се стигне до изненада – 6-4.

В този първи сет Надал бе пределно концентриран, отбеляза множество печеливши удара, а и защитата, и придвижването му по корта също бяха на много високо ниво, въпреки, че и Южни игра много силно и опитваше да постави Рафа под напрежение.

Първият сервис гейм на Надал във втория сет даде възможност на Южни за първи път в срещата да спечели подаването на испанеца, но след много борба Рафа успя да се измъкне от трудната ситуация. Още в следващия гейм Матадора проби и поведе с 2-1 гейма.

Впоследствие Надал достигна до още един пробив, който обаче бе върнат моментално от Южни за 4-2 гейма в полза на испанеца. Това съвсем не означаваше край на драмата във 2-ия сет, след като в гейма, в който Рафа сервираше за спечелването на мача, той бе изправен пред цели 4 възможности за пробив, които все пак бяха отразени от испанеца. В крайна сметка и втората част бе спечелена с 6-4.

На полуфинал Надал ще се изправи срещу победителя от последния четвъртфинал за деня в Доха, който ще противопостави Гаел Монфис и Виктор Троицки.

Дъждът продължава да бави мача на Григор в Шанхай

Григор Димитров води със сет, но изостава във втория преди прекъсването на срещата

Ясно е кога Григор Димитров ще доиграва в Шанхай

Мачът на Гришо срещу белгиеца Зизу Бергс бе прекъснат

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист