3. Испанците стъпиха с единия крак във финала за „Купа Дейвис”

Испанците стъпиха с единия крак във финала за „Купа Дейвис”

Националният отбор на Испания поведе очаквано с 2:0 мача срещу Израел в полуфиналния двубой за „Купа Дейвис”. Въпреки отсъствието на Рафа Надал Давид Ферер и Хуан Карлос Фереро не срещнаха особени трудности срещу Харел Ливай и Дуди Села.

Във втората среща за деня в ултрамодерния спортен център в Мурсия Фереро и Села изправиха повече от 10 хиляди души на крака още в първия гейм, който продължи епичните 16 минути. Всички разигравания бяха изпълнени със световна класа, а испанецът успя да наложи контрола си върху мача едва когато проби сервиса на опонента си за 3-2 във втория сет.

Първият гейм продължи 16 минути и той бе отличен със седемте брейк пойнта за Фереро. В крайна сметка той успя да пробие в петия сет, а Села имаше възможността да изравни за 5-5, но не успя да придаде повече височина на бекхенда си. Най-забележителните моменти настъпиха в четвъртия гейм на втория сет, когато Села имаше пет възможности за брейк, който щеше да му осигури преднина от 3-1. Пет пъти обаче Фереро успяваше да се спаси, произвеждайки едни от най-добрите си отигравания, които припомниха за славните му години, които кулминираха в превземането на Париж и титлата на Откритото първенство на Франция през 2003г. Испанецът успя да се задържи за 2:2, а опонентът му знаеше, че тази точка ще бъде определяща за края на мача. Фереро записа атрактивна победа с 6-4, 6-2, 6-0.

В първия мач за деня Давид Ферер успя да се разправи с агресивно настроения Харел Ливай. Израелецът заложи на силата и до голяма степен неточността и точно това позволи на Ферер да върне почти всяка топка, изстреляна от противника му. Ливай поведе с 3-1 във втория сет, но не успя да издържи на натиска на родения да играе на клей Ферер, който спечели срещата за 53 минути – 6-1, 6-4, 6-3.

В другия полуфинал за „Купа Дейвис” към 20:30 ч. българско време в град Порец (Хърватия) представителят на домакините Иво Карлович и Радек Щепанек (Чехия) се бяха захапали за гушите и двубоят им навлезе в пети сет.

Марин Чилич и Томаш Бердих по-късно тази вечер ще определят и втория победител от двубоя.