3. Италианка и румънка на полуфинал на “Алианц къп”

Италианка и румънка на полуфинал на “Алианц къп”

Петата поставена в схемата на тенис турнира в София “Алианц къп” Ромина Опранди от Италия и седмата Александра Каданцу от Румъния първи се класираха за полуфиналите на състезанието с награден фонд 100 000 долара на ТК “Левски”.

Опранди надигра четвъртата в схемата французойка Ализе Корне с 6:7(3), 7:5, 6:0 в тричасов двубой на централния корт. Така за трета поредна година италианка ще играе на полуфиналите, като в предишните две издания това правеше Татяна Гарбин.

След разменени пробиви се стигна до 2:2 гейма. Корне получи разтежение в лявото бедро по време на своето подаване в шестия гейм. След намесата на физиотерапевтката, която я превърза, 80-ата в света французойка продължи.

Тя проби за 6:5 и сервираше за сета, но Опранди вкара частта в тайбрек, след двойна грешка на съперничката. Корне загуби първите две точки в него, на размяната на полетата дойде при 4:2 за нея.

След перфектна къса топка миналогодишната полуфиналистка от София поведе с 6:3 и реализира още първия си сетбола за да спечели след един час и 15 минути.

Ализа Корне стартира с 3:0 гейма, но Опранди изравни за 3:3. 25-годишната италианка подаваше за оставане в двубоя. 21-годишната тенисистка от Ница стигна до мачбол, но италианката се защити умело.

После тя проби за 6:5 и после изравни частите.

Опранди започна с пробив и заключителния сет. Тя дръпна с категоричнотот 5:0. В друг четвъртфинал седмата в схемата Александра Каданцу от Румъния се наложи над колумбийката Мариана Дуке-Марино с 6:4, 7:5.

Във втората част румънката поведе с 4:1, но южноамериканката успя да изравни. Каданту проби за 6:5 и после затвори мача.

За класиране на полуфинал тенисистките вземат по 70 точки и по 4433 долара от наградния фонд.

Купа Дейвис ще има нов формат от следващия сезон

Световното отборно първенство за мъже ще се завърне към мачовете у дома и като гост

Сабаленка си намери майстора, край на победната серия

Каролина Мухова се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Пекин

Стана ясно кога Григор ще стартира в Шанхай

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров ще започне участието си на турнира в Шанхай рано в събота сутрин