3. Италия отвърна на удара и запази шансове срещу Швейцария за „Купа Дейвис”

Италия отвърна на удара и запази шансове срещу Швейцария за „Купа Дейвис”

Отсъствието на Роджър Федерер от състава на Швейцария пролича мигновено

Националите на Италия за „Купа Дейвис” Симоне Болели и Потито Стараче победиха швейцарската двойка Марко Киудинели/Станислас Вавринка в третата среща от плейофа за оставане в Световната група. Така домакините доведоха резултата, а техните съседи от Швейцария пропуснаха възможността да решат двубоя в своя полза преди последния ден.

В петък Роджър Федерер и Вавринка записаха две чисти победи срещу италианците на клея в Дженоа. Днес световният номер едно трябваше да играе и на двойки със своя олимпийски партньор, но швейцарската федерация бе решила да даде почивка на най-добрия си тенисист.
Отсъствието на маестрото си пролича и „адзурите” запазиха минимални шансове за победа. Стараче и Болели спечелиха мача в три чисти сета с 6-2, 6-4, 7-6 (3). Домакините на два пъти пробиха сервиса на Вавринка, което се реализира в преднина от 6-2 в първия сет. Във втория сет играта бе по-равностойна, като Вавринка бе пробит при 4-4. След това Болели спечели подаването си за 6-4. Вавринка бе пробит за четвърти път при 1-1 в началото на третия сет. Тук вече Вавринка не издържа и разби ракетата си в изблик на невъздържаност. След 2:30 часа игра Болели сложи край на спора с прекрасно дроп воле.

Ето и резултатите от завършилите до този момент срещи:

Италия – Швейцария – 1:2
Станислас Вавринка (Швейцария) – Андреас Сеппи (Италия) – 6:4, 6:1, 6:2
Роджер Федерер (Швейцария) – Симоне Болелли (Италия) – 6:3, 6:4, 6:1
Симоне Болелли /Потито Стараче (Италия) – Марко Кьюдинелли /Станислас Вавринка (Швейцария) – 6:2, 6:4, 7:6

Сърбия – Узбекистан – 3:0
Янко Типсаревич (Сърбия) – Денис Истомин (Узбекистан) – 6:2, 5:7, 6:1, 6:4
Виктор Троицки (Сърбия) – Фарух Дустов (Узбекистан) – 6:4, 3:6, 6:3, 4:6, 6:2
Янко Типсаревич /Ненад Зимонжич (Србия) – Фарух Дустов /Денис Истомин (Узбекистан) – 6:2, 6:3, 6:2

Швеция – Румъния – 2:1
Виктор Ханеску (Румъния) – Андреас Винчигуера (Швеция) – 7:6, 7:6, 0:0, отказ.
Робин Сьодерлинг (Швеция) – Виктор Кривой (Румъния) – 6:2, 6:1, 7:5
Роберт Линдстедт /Робин Сьодерлинг (Швеция) – Виктор Ханеску /Хориа Текау (Румъния) – 6:1, 7:6, 7:6

ЮАР – Индия – 1:2
Сомдев Деварман (Индия) – Айзък Ван Дер Мерве (ЮАР) – 7:6, 6:2, 6:4
Рохн Бопана (Индия) – Рик Де Вoст (ЮАР) – 2:6, 6:4, 6:2, 6:4
Джеф Котци /Уeсли Муди (ЮАР) – Махеш Бупати /Рохн Бопана (Индия) – 6:3, 3:6, 4:0 отказ