3. Каролине се справи с Петкович и е на полуфинал в САЩ

Каролине се справи с Петкович и е на полуфинал в САЩ

Анжелик Кребер също на крачка от финала в Ню Йорк

Световната номер 1 Каролин Вожняцки се класира за трета поредна година на 1/2-финалите на "Ю Ес Оупън". 21-годишната датчанка от полски произход победи на 1/4-финалите поставената под №10 в схемата Андреа Петкович с 6:1, 7:6 (5) след 1 час и 40 минути игра.

Първият сет приключи след само 27 минути и в него Петкович не успя с нищо да затрудни финалистката от 2009 година.

Във втората част на Корт №13 вече имаше доста по-сериозна битка и Вожняцки трябваше да положи доста усилия, за да прекърши съпротивата на съперничката си. Ключовият момент в тайбрека бе при 4:3 точки в полза на Вожняцки. Тогава Петкович допусна фатална грешка в близост до мрежата, когато от много изгодна позиция изкара топката в аут от форхенд. Веднага след това Петкович допусна нова грешка и Вожняцки получи три мачбола при 6:3. Петкович отрази първите два, но при третия изкара топката в аут от бекхенд и двубоят приключи.

Вожняцки ще се изправи в спор за място на финала срещу намиращата се в суперформа в момента американка Серина Уилямс.

Междувременно, германката Анжелик Кербер изненадващо достигна до 1/2-финалите, след като елиминира с 6:4, 4:6, 6:3 италианката Флавиа Пенета и за първи път в кариерата си ще играе във фазата на последните 4 в турнир от "Големия шлем".

Кербер водеше със сет и 4:3 гейма с пробив във втората част, но Пенета спечели пет поредни гейма, за да изравни резултата в сетовете и да поведе с 2:0 в решаващата трета част. Последва обаче нов обрат и в крайна сметка 92-ата в световната ранглиста Кербер надделя над опитната си съперничка. Нейна противничка на 1/2-финалите ще бъде австралийката Саманта Стоусър.

Купа Дейвис ще има нов формат от следващия сезон

Световното отборно първенство за мъже ще се завърне към мачовете у дома и като гост

Сабаленка си намери майстора, край на победната серия

Каролина Мухова се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Пекин

Стана ясно кога Григор ще стартира в Шанхай

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров ще започне участието си на турнира в Шанхай рано в събота сутрин