3. Ким Клайстерс с лесна победа над Алис Корне в Мелбърн

Ким Клайстерс с лесна победа над Алис Корне в Мелбърн

Белгийката спечели първите си две срещи в Мелбърн с лекота, а срещу Корне стартира с пробив още в първия гейм

Поставената под №3 Ким Клайстерс си осигури място в четвърти кръг на "Аустрелиън Оупън", след като победи Алис Корне със 7-6 /7-3/, 6-3.

Белгийката спечели първите си две срещи в Мелбърн с лекота, а срещу Корне стартира с пробив още в първия гейм. Французойката обаче, в навечерието на своя 21-и рожден ден не се предаде и доведе нещата до тайбрек, след като спаси сетбол при 5-4 за Клайстерс. Опитната тенисистка от Белгия взе тайбрека със 7-3 и затвори сета след 54 минути игра.

В началото на втория сет съперничките си размениха по един пробив, но Клайстерс направи втори такъв и не даде повече шансове на Корне, за да достигне за седми път 1/8-финалите в Мелбърн.

Следваща опонентка на белгийката ще бъде рускинята Екатерина Макарова, която отстрани в драматичен трисетов мач сънародничката си Надя Петрова.

Илиян Радулов стартира с победа в Испания

Националът на България за Купа "Дейвис" Илиян Радулов се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в испанския град Сарагоса с награден фонд 25 хиляди евро