3. Клейбанова прегази Йелена Янкович, Сафина отпадна в Сан Диего

Клейбанова прегази Йелена Янкович, Сафина отпадна в Сан Диего

Рускинята Алиса Клейбанова отстрани поставената под номер 1 в схемата на турнира в Сан Диего сръбкиня Йелен Янкович.

Мощната руска тенисистка се класира за четвъртфиналите, след като победи първата ракета на Сърбия със 7-5, 6-2.

Янкович започна мача изключително силно и след два пробива взе преднина от 4-0 в първия сет. Отпускане в играта на сръбкинята, която допреди месец лекуваше травма на левия си глезен, позволи на Клейбанова да отвърне и да завърже мача при 5-5, дори когато сръбкинята имаше три сет бола при 5-3.

Клейбанова не остави нищо на случайността и се възползва максимално от предимството си като натрупа преднина от четири „чисти” гейма в решаващия сет и не срещна трудности до края на двубоя. Мачът бе първи за Янкович след контузията, която тя претърпя в Словения, а Клейбанова победи най-високопоставената си опонентка (Янкович заема второ място в световната ранглиста).

Динара Сафина също претърпя неуспех във втория си мач в Сан Диего, след като загуби от Агнешка Радванска с 1-6, 3-6.
Напред продължава и австралийката Саманта Стосър, която отстрани американската надежда Мелани Оудин с 6-4, 6-4.