3. Колшрайбер, Багдатис и Алмагро се пребориха за четвъртфиналите в Мюнхен

Колшрайбер, Багдатис и Алмагро се пребориха за четвъртфиналите в Мюнхен

Станаха ясни всички четвъртфинални двойки в турнира

Филип Колшрайбер, Маркос Багдатис и Николас Алмагро се класираха за четвъртфиналите на тенис турнира „BMW Open” в Мюнхен.

Шампионът от 2007 г. Колшрайбер не срещна проблеми в лицето на Сантяго Вентура, който отстрани с 6-2, 6-1 на клея в баварската столица. Мачът продължи едва 68 минути, а 28-ят в света проби сервиса на опонента си четири пъти.

Това ще е втори четвъртфинал на клей за Колшрайбер този сезон, след като в Монте Карло той отказа британската надежда Анди Мъри преди три седмици.

Маркос Багдатис от Кипър отстрани швейцареца Марко Киюдинели с 6-3, 6-4 за 77 минути. Багдатис до този момент прави особено силен сезон, а доказателство за това е 20-ата му победа от началото на годината. В контраст миналия сезон той записа 20-я си успех през октомври. В друг мач Николас Алмагро отстрани Кевин Андерсън от Република Южна Африка в тежък трисетов мач, завършил при резултат 6-2, 5-7, 7-6.

В тежка битка със Симон Гройл Марин Чилич също успя да намери място сред четвъртфиналистите в турнира. Талантливият хърватин успя да се наложи над представителя на домакините в три сета с 6-7, 6-2, 7-5. В последния сет Чилич изоставаше сериозно зад съперника си, но все пак успя да спечели последните три гейма.

С това станаха ясни всички четвъртфинални двойки в турнира. Чилич се изправя срещу Алмагро, Колшрайбер среща Багдатис. Вчерашните двубой оформиха и другите две двойки. Филип Пецшнер играе с Томаш Бердих, докато Ян Хайек излиза срещу Михаил Южни.