3. Кузнецова и Янкович напуснаха безславно Маями

Кузнецова и Янкович напуснаха безславно Маями

Клайстерс, Енен и Вожнячки с убедителни победи, Винъс обърна трудно Хантухова

Поставената под номер 1 в основната схема на силния „Мастърс” турнир в Маями – Светлана Кузнецова отпадна от надпреварата след загуба с 3-6, 0-6 от Марион Бартоли. Рускинята получи травма в дясното рамо при 5-3 за фанцузойката в първия сет, но вместо да се откаже, продължи да играе, а Бартоли се възползва от проблемите на Кузнецова, не й даде нито гейм до края на мача и се класира за четвърфиналите.

Шампионката от „Индиън Уелс” Йелена Янкович също напусна турнира. Австралийката Саманта Стосър успя да си отмъсти на сръбкинята за загубата в Калифорния и я надигра категорично с 6-1, 7-6 за малко повече от час игра.

Винъс Уилямс пък трябваше да обръща Даниела Хантухова от Словакия, за да стигне до четвъртфинал. Американката загуби с катастрофалното 1-6 в първия сет, но след това взе следващите две части със 7-5, 6-4 и все пак стигна до победата.

Каролине Вожнячки, Ким Клайстерс и Жустин Енен не срещнаха проблеми при своите мачове и също осигуриха мястото си на четвъртфиналите.