3. Кузнецова също на четвъртфиналите при жените на „Ролан Гарос” след победа над Радванска

Рускинята Светлана Кузнецова вече също е четвъртфиналистка на „Ролан Гарос”. Бившата номер 2 в света надигра в три сета полякинята Агнйешка Радванска – 6-4, 1-6, 6-1.

Рускинята Светлана Кузнецова е вторият четвъртфиналист при жените на „Ролан Гарос”. Бившата номер 2 в света надигра в три сета полякинята Агнйешка Радванска – 6-4, 1-6, 6-1.

Носителката на титла от US Open Кузнецова, която до този момент е загубила само 11 гейма в турнира, отново демонстрира много стабилна игра, ако се изключи втория сет, в който направи прекалено много подаръци. Поставената под номер 7 рускиня се съвзе след загубата на втория сет, вдигна много процента си на вкаран първи сервис и не направи повече от 5 грешки за целия сет, което даде прекрасно отражение в резултата – 6-1.

През миналата година Кузнецова бе полуфиналистка, а 2006-а бе сао на крачка от титлата, но тогава бе разбита от непобедимата на „Филип Шатрие” Жустин Енен.