3. Лесни победи за Петра Квитова и Мария Шарапова

Лесни победи за Петра Квитова и Мария Шарапова

Саманта Стосър отпадна в първия кръг

Шампионката от "Уимбълдън" и номер 2 в световната ранглиста Петра Квитова (Чехия) започна с победа участието си в Откритото първенство на Австралия по тенис. Квитова, четвъртфиналистка от миналия сезон, разгроми рускинята Вера Душевина с 6:2, 6:0 за 61 минути.

Срещата се игра при изключително горещо време. Квитова допусна пробив още в първия си сервис гейм, но след това спечели следващите 12 поредни гейма. Във втория кръг чехкинята ще играе с Карла Суарес Наваро (Испания), която победи Ирина Бегу (Румъния) с 6;1, 7:5. Бившата номер 1 в света и четвърта поставена в основната схема Мария Шарапова (Русия) също се класира за втория кръг. 24-годината Шарапова загуби само един гейм срещу Хисела Дулко (Аржентина) - 6:0, 6:1 за 58 минути.

В следващия си мач рускинята излиза срещу Джейми Хемптън от САЩ. Местната любимка и шампионка от Откритото първенство на САЩ Саманта Стосър изненадващо отпадна в първия кръг. Поставената под номер 6 Стосър отстъпи пред Сорана Кърстя от Румъния с 6:7 (2:7), 3:6. Срещата продължи 91 минути, а Стосър направи 33 непредизвикани грешки и допусна пет пробива. 21-годишната Кърстя, която игра на четвъртфиналите на "Ролан Гарос" през 2009-та година, направи 8 аса и 28 печеливши удара.

Номер 7 в схемата Вера Звонарьова (Русия) отстрани Александра Дюлгеру (Румъния) в драматичен мач със 7:6 (7:4), 6:7 (5:7), 6:3. Марион Бартоли (Франция), девета поставена, се наложи над сънародничката си Виржини Разано със 7:5, 6:0. Йелена Докич (Австралия) победи Ана Чакветадзе (Русия) с 6:2, 6:1, а 17-та в схемата Доминика Цибулкова (Словакия) спечели срещу Магдалена Рибарикова (Словакия) с 6:3, 6:1. Рускинята Мария Кириленко се класира също за втория кръг след успех над Ярмила Гайдошова (Австралия) с 6:4, 6:2.

Дъждът продължава да бави мача на Григор в Шанхай

Григор Димитров води със сет, но изостава във втория преди прекъсването на срещата

Ясно е кога Григор Димитров ще доиграва в Шанхай

Мачът на Гришо срещу белгиеца Зизу Бергс бе прекъснат

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист