3. Лейтън Хюит отпадна на 1/4 финалите в Мюнхен, Шарди, Брандс и Южни продължават напред

Бившият номер 1 в мъжкия тенис Лейтън Хюит отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис „БМВ Оупън” в Мюнхен с награден фонд 450 хиляди евро. Австралиецът загуби в драматичен мач от поставения под номер 4 в схемата чех Томас Бердих с 6-4 3-6 6-7(4).

Бившият номер 1 в мъжкия тенис Лейтън Хюит отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис „БМВ Оупън” в Мюнхен с награден фонд 450 хиляди евро. Австралиецът загуби в драматичен мач от поставения под номер 4 в схемата чех Томас Бердих с  6-4 3-6 6-7(4).

Това и вторият полуфинал на Бердих в немския град, след като през 2007 чехът също се класира за Final Four. На 1/2 финалите Бердих ще се изправи срещу французина Жереми Шарди.

Шарди надделя трудно над поставения под номер 2 в схемата хърватин Марин Чилич с 3-6 7-5 6-4. Двубоят между двамата продължи два часа.

Представителят на домакините Даниел Брандс се класира за полуфиналите на турнир на АТП за първи път в кариерата си. Това стана, защото неговият съперник Потито Стараче се отказа след 4-6 1-1 заради травма в коляното.

Сега Бранд ще се изправи на 1/2 финалите срещу руснака Михаил Южни, който сломи Пол Анри Матийо със 7-5 3-6 6-3.