3. Лош старт на "Хопман къп" - Цвети и Гришо падат от чехи (видео)

Лош старт на "Хопман къп" - Цвети и Гришо падат от чехи (видео)

Цвети Пиронкова и Григор Димитров претърпяха загуби в първите си мачове на надпреварата

Отборът на България претърпя две загуби в първите си две срещи на турнира на ITF "Хопман къп" в австралийския град Пърт. В малките часове на нощта по българско време първата ни ракета при жените Цветана Пиронкова загуби с 0:2 сета от от втората в света Петра Квитова. Минути след края на двубоя на Пиронкова започна срещата и на Григор Димитров, който отстъпи на Томаш Бердих с 1:2 сета.

Чехкинята Квитова направи силен мач и не позволи на нашето момиче да покаже най-доброто от себе си. В първия сет при 2:1 гейма Цвети имаше шанс да пробие шампионката от Уимбълдън, но не успя да го оползотвори и впоследствие Квитова се мобилизира и взе сета с 6:4. Във втория сет нещата не изглеждаха много по-различни и Пиронкова не успя да се противопостави на Квитова, губейки с 6:2, а съответно и двубоя. Така от 4 срещи срещу Квитова Цвети вече има 4 загуби.

Григор Димитров успя да покаже повече от качествата си срещу Бердих и успя да му вземе втория сет. Гришо, който има победа над чеха, загуби първия сет с 4:6 след като допусна пробив, но във втория показа по-концентрирана игра за 7:6 (11:9 в тайбрека). Димитров успя и да спаси два мачбола за Бердих. В третия сет седмият в света чех показа по-силна игра, както и през първата част, и надделя с 6:3.

"Toй игра наистина добре и продължава да бъде много опасен и през тази година. Все пак аз съм щастлив, че започвам цикъла от новата година с победа - дава ми повече увереност", заяви след победата Бердих,

Мачовете на българските тенисисти бяха декорирани със солидна подкрепа от българска агитка в Пърт, но въпреки това нашите състезатели претърпяха загуби срещу двама от най-класните съперници в света. Гришо и Цвети предстои да се изправят на двойки срещу Квитова и Бердих в мач без значение, тъй като България вече претърпя два неуспеха и общият резултат е 2:0 в полза на Чехия.

"Хопман Къп" се провежда от 31-ви декември до 7-ми януари и е чудесен начин за тенисистите да загреят за предстоящия "Аустрелиън Оупън". В другите си мачове от групата България  ще се бори с Дания от 03:30 часа българско време на 4-ти януари, а на 6-ти януари от 07:00 часа играем със Съединените американски щати.

Официално! Отложиха мача на Гругор за утре

Отложени са и почти всички срещи в Шанхай

Медведев на осминафинал в Шанхай

Руснакът се наложи над италианеца Матео Арналди с 5:7, 6:4, 6:4

Дъждът продължава да бави мача на Григор в Шанхай

Григор Димитров води със сет, но изостава във втория преди прекъсването на срещата

Ясно е кога Григор Димитров ще доиграва в Шанхай

Мачът на Гришо срещу белгиеца Зизу Бергс бе прекъснат

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист