3. Любичич се отказа в Шанхай и прати Надал на полуфинал

Любичич се отказа в Шанхай и прати Надал на полуфинал

След 1 час и 36 минути игра силите на хърватина не издържаха и той се отказа в началото на третия сет

Испанецът Рафаел Надал стана последният полуфиналист на престижния „Мастърс” турнир в Шанхай, въпреки че не доигра мача си с Иван Любичич. При 1-1 сета (3-6, 6-3) и 0-0 гейма в третия хърватинът се отказа от надпреварата поради контузия и така Надал ще срещне Фелисиано Лопес в битка за едно от местата на финала.

Мачът започна страхотно за Любичич и той проби Рафа още в първото му подаване. Сервисът на хърватския исполин вървеше отлично и през тази първа част той реализира шест директни точки. До края на сета Надал се опита да върне пробива, но Любичич спаси и двата му брейкпойнта и в крайна сметка затвори частта при 6-3.

След като изоставаше с 0-1 сета испанецът нямаше накъде повече да отстъпва и трябваше да вземе инициативата. През тази втора част Надал успя да спаси цели пет брейкпойнта, а Любичич заби нови шест аса. Все пак Рафа съумя да пробие подаването на хърватина при 3-2 гейма в своя полза и поведе с 4-2, а след това взе подаването си и преднината набъбна на 5-2. Гологлавият тенисист успя да вземе с мъка следващия си сервис-гейм, а след това Рафа безпроблемно изравни сетовете, затваряйки втория при 6-3 гейма.

Междувременно Любичич получи травма в лявото си бедро към средата на втория сет, а в началото на третия нямаше сили да продължи и се отказа още при 0-0 гейма. Така Рафаел Надал ще се изправи на полуфиналите срещу Фелисиано Лопес, който по-рано днес победи с 2-0 сета Робин Сьодерлинг.